Frezarki CNC

Frezarki CNC to są obrabiarki, przeznaczone do obrabiania przedmiotów z metalu. Podczas wytwórczości na ogół wykorzystuje się frezarki sterowane numerycznie, ponieważ one są niezmiernie szybkie, skuteczne, ale również wydajne frezarki mające elektroniczne wyposażenie. Tego rodzaju frezarki CNC zaopatrzone są w układ sterujący, który stosuje wartości numeryczne podczas wyznaczania kolejnych ustawień freza, w porównaniu do skrawanego przedmiotu. Dzięki zastosowaniu tego typu sterowania frezarka CNC może sprawnie obrabiać materiały mające określone kształty o różnych wielkościach.

W Polsce i za granicą produkowanych i sprzedawanych jest dużo frezarek CNC, ale również centrów frezarskich, które, dzięki wyposażeniu elektronicznemu pozwalają na szybkie wykonywanie przeróżnych operacji i oprócz tego wyjątkowo polepszają pracę.

Na polskim rynku metalowym istotną pozycję zajmują polskie frezarki CNC takich firm, jak: Poręba, Avia, czy też Jafo, niemieckiej produkcji HERMLE i MAHO. Frezarki CNC doceniane są przede wszystkich za następujące zalety, jak np.: brak wzorników, sprawny czas przestawienia urządzenia na poszczególne automatyczne cykle pracy, uniezależnienie wykonania obróbki od zmęczenia pracownika obsługującego obrabiarkę, a także niski procent braków – dzięki eliminacji błędów popełnianych przez obsługującego maszynę pracownika.

Frezarka CNC DECKEL MAHO DMC 100V HI-DYN

Frezarka CNC DECKEL MAHO DMC 100V HI-DYN

Czym wyróżniają się centra obróbcze do frezowania przedmiotów z metali? Centra frezarskie do wykonywania zadań obróbczych to z kolei zmodernizowane maszyny o innowacyjnej budowie, przeznaczone do obrabiania materiałów o niestandardowych kształtach. Urządzenia tego rodzaju mają możliwość uzyskiwania wysokich obrotów wrzeciona. Centra frezarskie wyposażone są w magazyn na narzędzia , co je wyróżnia spośród pozostałych urządzeń CNC. Obrabiarki tego rodzaju mają automatyczny zmieniacz narzędzi, które sprawia, że obróbka frezarska na nich przebiega w sposób sprawny oraz zyskuje się podczas niej znaczną oszczędność czasu.

Centrum frezarskie HARTFORD LG-800

Centrum frezarskie HARTFORD LG-800

Dużym zainteresowaniem ze strony nabywców cieszą się wielozadaniowe centra frezarskie JAFO, tudzież Poręba, oraz takie japońskie urządzenia, wyprodukowane przez Mitsubishi Heavy Industries LTD, czy MAZAK, ale też niemieckie maszyny DMG, Hermle oraz Maho.

Można w tym miejscu zadać pytanie, kto może obsługiwać frezarki CNC i centra obróbcze do frezowania metali? Frezarki sterowane numerycznie i centra obróbcze do frezowania przedmiotów z metali mogą być obsługiwane przez osoby, przeszkolone z zakresu obsługi takich obrabiarek oraz bezpieczeństwa pracy, mianowicie zasad bhp, oraz mają właściwą wiedzę dotyczącą pracy oraz obsługiwania takich frezarek oraz centrów obróbczych.

Zanim kupimy frezarkę CNC, czy centrum frezarskie, powinniśmy przemyśleć, która obrabiarka tego rodzaju będzie najwłaściwsza do wykonywania określonych zadań frezarskich, będzie miała odpowiednie parametry, ale także będzie szybka, sprawna i wydajna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>